FORMIRAN ZAJEDNIČKI ODBOR POVERENIKA "ZORKA -NEZAVISNOST" ŠABAC

DVA GRANSKA SINDIKATA KAO JEDAN

Šabac, 5.03. 2007.
U petak 02.03.2007.godine u preduzeću "Zorka" Šabac, konstituisan je Zajednički odbor sindikata "Zorka – Nezavisnost" Šabac. Zajednički odbor formirala su dva granska sindikata, Granski sindikat Metalaca i Granski sindikata Hemije, nemetala, energetike i rudarstva "Nezavisnost". Ispred Granskog sindikata Metalaca "Nezavisnost" članovima Zajedničkog odbora konstituisanje i uspešan rad poželeo je podpredsednik Negoslav Jovanović, a ispred Granskog sindikata Hemije, nemetala, energetike i rudarstva, Bora Pavlović, član Glavnog odbora.

Na konstitutivnoj sednici Zajednički odbor je usvojio osnivačka dokumenta i izabrao rukovodstvo.Za predsednika zajedničkog odbora poverenika sindikata "Zorka – Nezavisnost" izabran je Radosav Premović, predsednik sindikata "Nezavisnost" Obojena metalurgija. Inače, ovo je prvi slučaj da su dva granska sindikata, shodno svojim statutima formirali - zajednički odbor.