Održana XI sednica Predsedništva Industrijskog sindikata Srbije. Politički izbori uzrokovali probleme u privredi.

OKRENUTOST KA ČLANSTVU I KONGRESU

18.05.2012.
Predsedništvo Industrijskog sindikata Srbije je na XI sednici Predsedništva konstatovalo da je period predizborne sindikalne histerije završen i da pojedini visoko pozicionirani sindikalni funkcioneri sada već poslanici Skupštine Republike Srbije treba da se sete svojih sindikalnih korena i svojim aktivnostima u Skupštini doprinesu boljitku radnika.
ISS je i dalje stanovišta da sindikati ne smeju imaju polititičke favorite a da političke stranke ne smeju imati svoje sindikate.
Protekli period rada ISS je obeležen štrajkovima, kolektivnim pregovaranjem, intenzivnom međunarodnom i domaćom saradnjom a dobijeno je novo članstvo koje potvrđuje da ISS uživa značajno poverenje industrijskih radnika Srbije.
Predsedništvo je informisano od rukovodstva ISS o aktivnostima i pripremama za Kongres ISS a usvojeni su i zaključci koji opredeljuju rad ISS do sednice Glavnog odbora koja se planira za jun 2012. godine.