Industrijski sindikat Srbije DAD Draxlmaier aneksirao delove Kolektivnog ugovora. Nova satnica 117 dinara.

ANEKSIRAN KOLEKTIVNI UGOVOR DAD DRAXLMAIER

08.05.2012.
Pregovori koje je Industrijski sindikat DAD Draxlmaier vodio sa poslovodnim rukovodstvom u proteklom periodu rezultirali su značajnim povećanjem prava zaposlenih. Nova dogovorena satnica od 117 dinara doprineće uvećanju zarada a napravljen je i značajan pomak u isplati božićnice koja će se isplaćivati jednokratno i iznosiće 6600 dinara.
Aneksiran je i deo Kolektivnog ugovora koji reguliše nadoknadu za vreme godišnjeg odmora i ona će se kao i božićnica isplaćivati jendokratno a iznosiće 10179 dinara. Ova dogovorena suma za godišnji odmor će biti uvećana shodno odrebama Granskog kolektivnog ugovora za metalce koji je dobio opštu nadležnost i primenjivaće se u svim preduzećima metalskog kompleksa.
Očekujemo nastavak pregovora i usaglašavanja teksta novog Kolektivnog ugovora.