NASTAVLJENI PREGOVORI ZA ZAKLJUČENJE POSEBNOG - GRANSKOG KOLEKTIVNOG UGOVORA ZA METALSKU INDUSTRIJU (P-GKU)

OPIPAVANJE "PULSA"

Beograd, 6. 10. 2006.
Pregovaracki timovi Unije Poslodavaca Srbije (UPS) i reprezentativnih sindikata GSM "Nezavisnost" i SSMS, sastali su se u petak 6.oktobra 2006. godine na razgovorima radi zakljucenja P-GKU u prostorijama Unije Poslodavaca u Beogradu.

Tokom nastavka ovih pregovora, sa obe strane izneti su stavovi i misljenja o predlo?enom tekstu P-GKU. Pregovaracke strane su se medjusobno informisale zasto smatraju da predlo?eni teskt P-GKU-a treba, ili ne treba, da bude u skladu sa predlo?enim re?enjima.

Pregovarački tim sindikata, branio je stav, da je neophodno da se radni odnosi utvrde P-GKU-om, polazeci od toga da se ovim ugovorom utvrđuje minimum prava, a da ih poslodavci i sindikati u preduzeću u zavisnosti od ekonomske moći preduzeća, mogu uvećati.

Pregovarački tim poslodavaca smatra, da su u predlogu teksta data velika prava zaposlenima i da ovakav P-GKU poslodavačku stranu mnogo "ko?ta". I pored različitosti u stavovima i misljenjima pri zaključenju ove "runde" pregovora, dogovoreno je da se pregovori nastave u sredu, 12. oktobra 2006 godine.

Na početku ove sednice, UPS je pregovaračkom odboru sindikata dostavio "Ovla?ćenje za pregovre i zakljućenje kolektivnog ugovora", koga čini 30 učesnika i to: Mirko Latinović (Livnica Kikinda), Bozidar Gli?ić (Go?a Holding), Dejan Dzagić (Galeb Group), Svetlana Petrović (Min Lokomotiva), Radomir Miliđ (PPT), Miroslav Mitović (FAP), Nada Babić (Teleoptik), Marija Postić (Ikarbus), Branislav Savić (Zmaj), Zoran Radmanovac (IMK 14. oktobar), Miodrag Nikolić (Feman), Gradimir Trbojević (RTB Bor, Majdanpek), Rainer Vogl (ATB Sever), Gavra Avramov (Novkabl), Douglas Matthews (U.S. Steel), Dragan Subotić (Valjaonica bakra Sevojno), Slavoljub Lapčević (Milan Blagojevic), Srboljub Vasiljević (Zavarivač), Slobodan Petrovic (IMT), Zoran Radosavljević (IMR), Zoran Predić (DMB), Marko Jovesic (Arma Bac), Slobodan Jaksic (Lola Sistem), Milorad Markovic (Minel), Slavko Bo?ović (Jugoalat), Mileta Đurovic (Industrija precizne mehanike), Slobodan Crnogorac (Termovent), Ljubinka Stefanović Mladenov (Elektronska industrija), Milenko Radić (Filip Kljajić), Miljko Erić (Zastava automobili).