Isplatom zarada okončan štrajk u Fabrici vagona Kraljevo (FVK). Potpisan sporazum između generalnog direktora, Industrijskog sindikata Srbije i Samostalnog sindikata metalaca.

ISPLAĆENE ZARADE U FVK

17.04.2012.
Stavljanjem potpisa generalnog direktora i predsednika Industrijskog sindikata Srbije i Samostanog sindikata metalaca okončan je štrajk u FVK. Zaposlenima je isplaćeno 30% zarade iz maja 2011. godine i junska plata. Takođe, radnici u proizvodnji su dobili akontaciju a zarade za jul i agust 2011. godine će uslediti u roku od 15 dana nakon isporuke 2 lota Rips vagona.
Usaglašeno je da će buduće isplate zarada biti vezane za ostvarenu realizaciju ugovorenih poslova koje FVK ima.
Ovim isplatama samo je ublažena teška situacija u kojoj se radnici nalaze i neophodno je da poslovno rukvodstvo i zaposleni ulože dodatni napor kako bi se obezbedila stalnost isplate plata.