TRAGIČNA NESREĆA U RUDNIKU BAKRA RTB BOR

POGINUO RUDAR MILOJE PAVLOVIĆ

Bor, 22. 02.2007.
Na ogromnu žalost GSM "Nezavisnost", a kao zaključak nesreće koja se dogodila 19.02.2007.godine, objavljena je pogibija našeg kolege rudara Miloja Pavlovića. Sva upozorenja od strane sindikata "Nezavisnost", da su bezbedonosni uslovi očajni u RTB, Bor bila su permanentno odbacivana. Sami zaposleni su ukazivali da se mora što hitnije obezbediti da radni uslovi ne budu igra "života i smrti", ali rukovodstvo i odgovorni su ćutali, bez ikakve akcije. Jedan život je otišao zauvek, a kakva je nesreća bila, moglo je biti i gore.

Da li će neko odgovarati, preduzimaju li se zakonom predviđene mere da se spreče druga stradanja? Odgovora nema od rukovodstva i odgovornih za bezbednost i zdravlje na radu.

Kolege, braćo sa ovim rukovodstvom i ovakvim upravljanjem više ne možemo a da ne strepimo za naše živote. Dok ne dođe novi vlasnik ostaje nam da uz "srećno", izgovorimo i "Pomozi nam Bože", pa tek onda da prionemo na posao.