Industrijski sindikat Fabrike vagona Kraljevo AD najavio štrajk za 02.04.2012. Neophodno intenzivirati pregovarački proces.

NAJAVLJEN ŠTRAJK U FABRICI VAGONA KRALJEVO

27.03.2012.
Obraćanje Industrijskog sindikata FVK AD rukovodstvu fabrike i zahtev za isplatu dela zaostalih zarada nije naišao na razmuvanje rukovodstva Fabrike vagona što je rezultiralo donošenjem Odluke o stupanju u štrajk. Štrajk je u skladu sa zakonom planiran za 02.04.2012. godine i za početak će se odvijati u krugu preduzeća.
Od menadžmenta se zahteva:
1. Isplata zarada- preostali deo zarade za maj mesec 2011. godine, isplata zarada za jun, jul i avgust 2011. god.
2. Zahteva se od menadžmenta reguslisanje prava na zdravstveno osiguranje svih zaposlenih u FVK.

Industrijski sindikat FVK poziva sve zaposlene da se pridruže mogućem štrajku i da svoje aktivnosti usaglase sa odlukama i uputstvima Štrajkačkog odbora.
Štrajkački odbor očekuje intenziviranje pregovora i ispunjenje štrajkačkih zahteva.