Održan pripremni seminar na kome je izrađen plan za „Projekat Exit 2012“ a u kome će učestvovati mladi metalci iz regiona i Evrope. Projekat će biti realizovan uz podršku Fondacije Friedrich Ebert Regionalni projekat radni odnosi i socijalni dijalog u jugoistočnoj Evropi.

PROJEKAT - EXIT 2012

U periodu od 12. do 15.marta u Novom Sadu održan je seminar za mlade sindikalce iz sindikata metalaca Slovenije, Hrvatske, Republike Srpske, Danske, Mađarske i Srbije (Samostalni sindikat metalaca Srbije i Industrijski sindikat Srbije).

Cilj  ovog projekta, koji je nastao na prethodnom seminaru za mlade metalce iz regiona,  je da se za vreme održavanja festivala Exit na najefikasniji način promoviše ideja sindikalizma, odnosno da svojim aktivizmom mladi sindikalni aktivisti iz grane metalaca, upoznaju učesnika festivala o: pravima mladih na radnom mestu, važnosti borbe protiv nesigurnosti na radnom mestu, da se mladi ljudi susreću sa istim specifičnim problemima na radnom mestu kako u regionu jugoistočne Evrope tako i u drugim zemljama sveta. Krajnji cilj projekta je podizanja svesti kod mladih ljudi o važnosti sindikalnog aktivizma.

Tokom seminara izvršene su pripreme vezane za idejna rešenja akcija, poruka projekta, promo materijala. Do idejnih rešenja došlo se kroz  radionice u kojima su svi učesnici pokazali kreativnost i dali svoj pun doprinos.

Dogovoreno je da se akcija sprovede u periodu od 10.do 14.jula 2012.godine a da se pre toga održi još jedan sastanak užeg tima koji bi precizirao program i aktivnosti tokom ove kampanje.

Ispred Industrijskog sindikata Srbije u radu seminara učestvovali su Miroslav Milenković, Ivan Stefanović i Jasmina Petrović.