Industrijski sindikat (IS) ABS Minel EOP izdejstvovao redovniju isplatu zarada. Izuzetno teško okruženje i nedovoljna uposlenost razlozi kašnjenja zarada.

POBOLJŠANA ISPLATA ZARADA

23.02.2012.
Višegodišnje teško poslovno okruženje uzrokovalo je da zaposleni u sistemu ABS Minela dođu u situaciju neisplaćivanja redovnih zarada a to u slučaju ABS Minel EOP znači da se u 2012. godini isplaćuju zarade iz septembra 2011. goodine.
IS ABS Minel EOP i predsednik sindikata Bora Savić uz prisustvo generalnog direktora prof. dr Ljubomira Lukića razmatrali su tešku poslovnu i socijalnu situaciju a koja je vezana za neisplaćene zarade i postigli dogovor koji bi trebao da se realizuje do 15.03.2012. godine. Ovaj dogovor podrazumeva da će zaposlenima do kraja februara 2012. godine biti isplaćena septembarska zarada a plata za oktobar 2011. godine biće isplaćena do 15.03.2012.
Industrijski sindikat Srbije veruje u postignuti dogovor i pratiće njegovo izvršenje.