Srpski sindikati razgovarali o mogućnostima saradnje i zajedničkim nastupima. Postojeći nivo problema prevelik za bilo koji sindikat pojedinačno.

SINDIKALNA SARADNJA

18.01.2012.
Poziv Saveza samostalnih sindikata Srbije i predsednika Ljubisava Orbovića rezultirao je sastankom predsednika srpskih sindikata, Konfederacije slobodnih sindikata, Sindikata Sloga i Industrijskog sindikata Srbije, koji su razmatrali modalitete saradnje i zajedničkog nastupa.
Poučeni dobrim iskustvom saradnje iz prethodnog perioda prisutni sindikati su se izjasnili da nivo problema sa kojima će se građani, radnici i sindikati susresti u 2012. godini upućuju sindikate kao interesne organizacije zaposlenih da je zajednički nastup jedini pravi odgovor da se problemi spreče i umanje.
Zaključeno je da se sledeći sastanak održi do kraja januara i tada će biti jasnije definisani pojedinačni stavovi sindikata usmereni ka zajedničkim aktivnostima.