Industrijski sindikat Srbije (ISS), kao član Globalnog dogovora UN za Srbiju, pokreće inicijativu za formiranje nove RADNE GRUPE ZA RADNA PRAVA.Kršenje radnih prava kao svakodnevnica u Srbiji.

RADNA PRAVA

06.09.2011.
Svakodnevna ugrožavanja radnih prava i njihova učestalost inicirale su Industrijski sindikat Srbije da kao članica Globalnog dogovora Ujedinjenih nacija pokrene inicijativu za formiranje Radne grupe za radna prava u cilju poštovanja principa globalnog dogovora i potpuno poštovanje međunarodnog i domaćeg zakonodavstva koje obuhvataju prava radnika. Radna grupa je vršila evaluaciju trenutne situacije u Srbiji, nivo ugroženosti radnih prava i onih koji to čine kao i utvrđivanje odgovornosti prekršioca.
Oblast radnog prava predstavlja oblast koja bi srpske sindikate mogla da objedini i Industrijski sindikat Srbije će ukoliko do formiranja Radne grupe za radno pravo bude došlo pozvati predstavnike sindikalnih centrala da uzmu učešće u radu.