Industrijski sindikat DAD Draxlmaier (DM) u zaštiti zaposlenih kroz izgradnju stabilnog i dugoročnog socijalnog parterstva. Novi direktor DAD DM, Miro Vidošević.

PARTNERSTVO ZA DOBROBIT FABRIKE

23.06.2011.
Industrijski sindikat Srbije (ISS) od svog početka rada u DAD DM Zrenjanin se zalaže za izgradnju dugoročnog, održivog socijalnog partnerstva koje poboljšava socijalno ekonomski status zaposlenih uz uvažavanje poslovnih mogućnosti koje DAD DM ima.
Ovu činjenicu je izneo predsednik ISS, Dragan Matić, prilikom posete sindikalnom povereništvu i upoznavanja sa novim direktorom DAD DM, Mirom Vidoševićem.
Dolaskom novog direktora nastavljene su zajedničke aktivnosti poslovodstva i IS DAD DM na poboljšanju uslova rada, sistemu nagrađivanja i intenzivnijoj komunikaciji radnika, sindikata i poslovodstva.
Uskoro IS DAD DM kao potpisnik kolektivnog ugovora dogovara novu cenu rada koja prati izmenu cene rada na republičkom nivou.
Najava novih uposlenja, moguće izgradnje nove hale, ukazuju da je poslodvni sistem DAD DM ohrabren dosadašnjim poslovanjem i rezultatima i da zrenjaninci mogu očekivati oglase za zapošljavanje u DAD DM.