Privredna komora Beograda, Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja i Nacionalna služba za zapošljavanje organizatori seminara brige o osobama sa invaliditetom i soc-ugroženim grupama. Predstavnici Industrijskog sindikata Srbije ukazali na nepoštovanje zakona i lošu poziciju invalida.

ZAPOŠLJAVANJE I SAMOZAPOŠLJAVANJE LICA SA INVALIDITETOM I SOCIO-UGROŽENIH GRUPA U RECIKLAŽNOJ INDUSTRIJI

20.05.2011.
Održan seminar je dobar pokazatelj zainteresovanosti državnih organa da se naprave iskoraci u brizi i zapošljavanju invalidnih lica i socio-ugroženih grupa.
Pored nesumljivo značajnih pomaka u ovoj oblasti predstavnici Industrijskog sindikata Srbije, Petar Sarić i Nebojša Savić su ukazali na niz propusta i nepošovanja u primeni zakonskih okvira.
Na seminaru je prezentovana i „Inicijativa održivog upravljanja otpadom radi zdravijeg sutra“ (SWIFT).
Jedinstven zaklučak učesnika seminara se ogleda u neophodnosti stvaranja uslova za primenu i sprovođenje usvojenih zakona, te upoznavanju poslodavaca, zaposlenih, službi ljudskih resursa i drugih subjekata sa potrebom i obavezom uključivanja osoba sa invaliditetom i socio –ugroženih grupa u radni proces u reciklažnoj industriji.