POTPISAN SPORAZUM O SOCIJALNO-EKONOMSKOM SAVETU ZA GRAD BEOGRAD

POCETAK SOCIJALNOG DIJALOGA KROZ INSTITUCIJE

Beograd, 26.12.2006.
Nakon danasnjeg potpisivanja Sporazuma o socijalno-ekonomskom savetu za grad Beograd, koordinator sindikata "Nezavisnost" Azir Hadžifejzović, u izjavi za stampu je rekao: "Mi iz sindikata ''Nezavisnost'' hoćemo da verujemo da je današnji događaj, izuzetno važan za radništvo Beograda i radništvo Srbije.

Sporazum o socijalno-ekonomskom savetu za grad Beograd potpisali su: mr Nenad Bogdanovic, gradonacelnik grada Beograda, mr Rato Ninkovic, predsednik Unije poslodavaca Srbije i poslodavaca Beograda, Vlada Andric, predsednik Saveza samostalnih sindikata Beograda i Azir Hadžifejzović koordinator poverenistva za grad Beograd, UGS "Nezavisnost".

Po Aziru Hadžifejzoviću, Sporazum o socijalno-ekonomskom savetu za grad Beograd označava:
-Početak uspostavljanja socijalnog dijaloga, kroz institucije, koji nema alternativu;
-Početak uspostavljanja socijalne pravde i socijalne ravnopravnosti;
-Početak uspostavljanja socijalne stabilnosti koja podrazumeva socijalni dijalog;
-Početak kraja ekstremnog razvoja lokalno političke samouprave i uspostavljanje ravnoteže izmedju političke i radničke samouprave, jer smo ubedjeni da bi ova ravnoteža donela pravednije, stabilnije i srećnije društvo što nam je svima cilj.