Industrijski sindikat Fabrike kablova Jagodina potpisnik Kolektivnog ugovora u fabrici. Regulisani odnosi i zaštićeni interesi zaposlenih na tri godine.

KOLEKTIVNI UGOVOR U FABRICI KABLOVA JAGODINA

Kolektivni ugovor koji je potpisan u Fabrici kablova Jagodina (FKJ)  je rezultat višemesečnih pregovora poslovodstva i predstavnika Industrijskog sindikata i Samostalnog sindikata kao fabričkih reprezentativnih sindikata. Potpisani kolektivni ugovor sadrži iskorake po pitanju prava zaposlenih uvažavajući ekonomski potencijal preduzeća. Važnost ugovora je tri godine, zarade se regulišu na tromesečnom nivou a uređena je i oblast regresa za godišnji odmor. Eventualni višak zaposlenih će biti regulisan programima, ukoliko bude potrebno.

Ispred fabrike Kolektivni ugovor je potpisao generalni direktor Rajko Vučurović a ispred Industrijskog sindikata FKJ predsednik Saša Korolija.