ATB FOD Bor otpustio 210 radnika. Socijalno najugroženijim isplaćen dodatni novac.

OTPUŠTANJE RADNIKA U ATB FOD BOR

ATB FOD Bor je posle dugih i teških pregovora sa predstavnicima Industrijskog sindikata i Samostalnog sindikata otpusio 210 od 482 radnika koji su radili u preduzeću. Zaposlenima je isplaćeno 100 eura po godini staža što predstavlja i zakonski minimum. Poslodavac je pokazao razumevanje za zahteve sindikata koji su ukazivali na postojanje socijalno najugroženijih radnika koji ostaju bez posla što je rezultiralo odlukom poslodavca da se preko 30 000 eura dodatno isplati pedesetorici radnika.

Planirani najavljeni poslovi ATB FOD zahtevaće naknadno angažovanje radne snage što stvara mogućnost da se deo otpuštenih radnika angažuje ugovorima na određeno vreme. Da li će se to zaista dogoditi pokazaće buduće vreme.