Evropska metalska federacija (EMF) ohrabruje srpske sindikate na dalju saradnju i zajedničke nastupe.Zaštiti radničko zakonodavstvo i prava zaposlenih.

PODRŠKA EMF

Generalni sekretar EMF Peter Šerer uputio je pismo podrške Industrijskom sindikatu Srbije (ISS) koji ga je informisao o naporima srpskih sindikata da zajednički nastupaju prema socijalnim partnerima u cilju zaštite interesa zaposlenih Srbije i članova koje okupljaju.

Najavljene negativne izmene Zakona o radu, Zakona o štrajku, Zakona o PIO i izuzetno težak materijalni položaj zaposlenih su pravi trenutak za saradnju srpskih sindikata.

Kao i do sada EMF je spreman da pomogne i uključi se ukoliko se za to ukaže potreba u budućim aktivnostima srpskih sindikata.