ATB FOD Bor Otpušta blizu 50% radnika. Loše rukovođenje, razlog gubitka posla 212 radnika.

SOCIJALNA NEODGOVORNOST ATB FOD

06.07.2010.
Trinaestog maja 2008.godine ATB SEVER je postao većinski vlasnik FOD RTB. Očekivanja zaposlenih usmerena ka većoj uposlenosti, boljim zaradama i izvesnijoj budućnosti raspršena su predlogom Programa rešavanja viška zaposlenih u ATB FOD d.o.o.. Tim predlogom je predviđeno da 212 radnika od 482, koliko zapošljava ATB FOD, budu proglašeni za tehnološki višak. Ovo je drugi put da se proglašava tehnološki višak. U 2008.godini otpušteno je 172 radnika. Otežavajuća okolnost je da će zaposleni biti isplaćeni uz minimlane iznose otpremnina jer je Samostalni sindikat ATB FOD potpisao Kolektivni ugovor koji zaposlenima ne omogućava veća prava od onih koje garantuje Zakon.
Industrijski sindikat ATB FOD se protivi ovakvom postupku poslodavca i pokušava da se broj radnika određenih za tehnološki višak smanji. Kontakti sa Ministarstvom rada i scoijalne politike i inspektorom za rad treba da doprinesu da Program bude razmatran iz ugla zakonitosti postupka.