Industrijski sindikat Želvoz Smederevo potpisnik Kolektivnog ugovora. Stabilnost i sigurnost za zaposlene i preduzeće.

KOLEKTIVNI UGOVOR U ŽELVOZU

Potpisan Kolektivni ugovor u Želvozu predstavlja najznačajniji dokument posle Kupoprodajnog ugovora između Želvoza i Granpeta, rumunske firme koja je postala većinski vlasnik Želvoza. Dug proces pregovaranja je rezultirao odredbama Kolektivnog ugovora koje oslikvajau mogućnosti poslovnog sistema Želvoza i potreba zaposlenih.

Ispred Industrijskog sindikata Želvoza, Kolektivni ugovor je potpisao predsednik Slavoljub Đorđević a svečanom potpisivanju Kolektivnog ugovora je prisustvovao i Dragan Matić predsednik Industrijskog sindikata Srbije. „Zadovoljstvo potpisivanja Kolektivnog ugovora je vezano i za odgovornost  poslovodstva i sindikata da se Koelktivni ugovor poštuje i dopunjava sa većim pravima za zaposlene shodno postignutim rezultatima.“ Istakao je Matić.

Reči zadovoljstva su iskazali i predstavnik Granpeta, Kolnel Degrec i generalni direktor Želvoza,  Dr. Slobodan Ristić.

Kolektinvi ugovor je potpisalo četiri reprezentativna sindikata koji su iznašli model uspešne saradnje, a sve u korist radnika Želvoza.