Druženje mladih članova Industrijskog sindikata Srbije (ISS) iz Bora, Majdanpeka i Zaječara sa rukovodstvom ISS. Fondacija Fridrih Ebert omogućila da mladi steknu znanja i bolje upoznaju svoju organizaciju.

MLADI, BUDUĆNOST SINDIKATA

Bor, 25.06.2010

Najbolji način da se glas mladih sindikalista čuje je mogućnost direktne komunikacije sa rukovodnim strukturama ISS. Seminar koji je održan u Boru sa mladim članovima ISS iz Bora, Zaječara i Majdanpeka je omogućio mladim sindikalistima da ragovaraju i postavljaju pitanja rukovodstvu ISS, da čuju razmišljanja rukovodstva i dobiju informacije o postignutim rezultatima i problemima sa kojima se ISS susreće.

U toku seminara mladima je predočen nastanak ISS, njegova misija i ciljevi, kao i uloga sindikata u društvu.

O ulozi sindikalnog poverenika, njegovim dužnostima i radu, mladima je govorio Nebojša Savić a o organizacionoj postavci, Statutu i organizacionoj strukturi sindikata, mladima se obratio Negoslav Jovanović.

Izveštaj o aktivnostima i radu Sekcije mladih ISS, organizacionoj strukturi i ciljevima  je podneo Slaviša Ilić.

Ovaj izuzetno koristan seminar je iskorišćen za druženje mladih, njihovo bolje međusobno upoznavanje i razgovor i upoznavanje sa rukovodstvom ISS.

Sledeći seminar za Sekciju mladih ISS biće održan na teritoriji Vojvodine.