Poseta predsednika Industrijskog sindikata Srbije (ISS) Raško rasinskom regionu. Izabrani novi predsednici sindikata.

KADROVSKE PROMENE ZA JAČANJE SINDIKATA

24.05.2010.
Preduzeća iz Raško rasinskog regiona, članice ISS trpe posledice globalne krize i poremećaja koji moraju biti sprečavani konkretnim aktivnostima Vlade Republike Srbije i resornih ministarstava. Poslovni sistem Prva petoletka Trstenik vodi žilavu bitku za opstanak na tržištu i podrška Vlade Srbije omogućava da preudzeće dočeka trenutak privatizacije u stanju proizvodnje i funkcionisanja. Direktor PPT Trstenik Dragan Egerić ukazuje da je proizvodnja PPT-a u ovom trenutku okrenuta istočnom tržištu, pre svega Ruskoj federaciji.
Industrijski sindikat PPT je dobio i novog predsednika Sudar Nenada iz PPT Hidraulike.
Predsednik ISS Dragan Matić je prisustvovao i sednici Odbora Industrijskog sindikata FVK koja je rezultirala izborom Momčila Vilotijevića za predsednika IS FVK. Članstvo u FVK-u se uvećava a Odbor je doneo zaključke o pokretanju procedura za potpisivanje Kolektivnog ugovora, regulisanje isplate zaostalih zarada i isplate zarada mesec za mesec. Predstavnici ISS su razgovarali i sa zastupnicom kapitala FVK Marijom Savković koja ih je informisala o događanjima na nivou upravljanja i predlozima mera vezanih za restrukturiranje FVK-a. Zaključeno je da je neophodna dugoročna podrška države i njenih institucija FVK-u na putu ponovne privatizacije.