Vlada Republike Srbije državnim programom oživljava industriju Srbije i pospešuje zapošljavanje.

DRŽAVNI PROGRAM ZA INDUSTRIJU

Ugašeni industrijski centri Srbije uskoro mogu oživeti zahvaljujući Državnom programu za oživljavanje indsutrijskih centara Srbije. Trenutno se spominju gradovi: Niš, Kraljevo, Zaječar i Novi Pazar. Ulaganje u ove centre podrazumeva podsticajna sredstva za nova zapošljavanja. Visina sredstava je dvostruko veća u odnosu na prethodno isplaćena. Manje razvijena područja će imati mogućnost da preko Fonda za razvoj dobiju kredite po osnovu hipoteka i kamatnom stopom od 2,5% na godišnjem nivou. Očekuje se da će sredstva u najvećoj meri biti plasirana u radno intenzivnim granama, industriji tekstila, nameštaja, obuće, mašina i opreme i drugim.
Industrijski sindikat Srbije veruje da će rezultati primene ovog značajnog državnog programa doprineti novom zapošljavanju u industriji, tehnološkom obnavljanju i osavremenjavanju indsutrijskih pogona i ravnomernom regionalnom razvoju.
Ovo su konkrteni potezi Vlade Republike Srbije na reindustrijalizaciji industrijskih kapaciteta Srbije.