Mladi Industrijskog sindikata Srbije govorili o ulozi sindikata u društvu i strukturama Industrijskog sindikata Srbije.

MLADI SINDIKALCI IMAJU ŠTA DA KAŽU

10.05.2010.
Sekcija mladih ISS sa Šumadijsko pomoravskog i Podunavsko braničevskog regiona su u Jagodini govorili o sindikatu i njegovoj ulozi u društvu a pomoć po ovoj temi su imali od Dragana Matića, predsednika ISS koji je izložio trenutnu poziciju sindikata u srpskom društvu i potrebi da se konkretnim akcijama povarti poverenje u sindikate Srbije. Mladi su otvoreno govorili o svojim gledištima, manjkanju jedinstva među sindikatima, korumpiranosti, lošem radnom zakonodavstvu i smanjenju radničkih prava.
O osnovnim principima rada i organizacionim strukturama ISS mladima je govorio Negoslav Jovanović, podpredsednik ISS a Oliver Milosavljević, predsednik Sekcije mladih ISS je pojasnio ciljevi koji su postavljeni, rezultatima i planovima mladih ISS-a.
Planirano je da se ovakva viđenja sa mladima organizuju i na drugim regionima do kraja 2010.godine.