Industrijski sindikat Srbije (ISS) održao IV redovnu sednicu Glavnog odbora (GO). Budžet, formiranje Odbora za metalsku industriju ISS i 1. maj glavne teme.

Organizacioni napredak i jačanje

16.04.2010.
Glavni dbor Industrijskog sindikata Srbije je usvajanjem Izveštaja o radu izmedju dve sednice GO ISS potvrdio uspešnost rada u sprovođenju Odluka i Zaključaka koje je GO ISS formulisao na III sednici GO ISS. Potvrđeno je da su uspešno sprovedene i okončane aktivnosti zaštite interesa ISS i članstva, što je rezultiralo organizacionim i finansijskim jačanjem.
Nove organizacije ISS je dobio u ABS Minel Transformatori, DES Beograd, TC Inspekt-u i Oprema u Jagodini.
Dobijanje novog članstva je najbolji odgovor onima koji još uvek intenzivno rade na uništenju ISS.
GO je usvojio budžet za 2010. godinu a donešena Odluka o regionalnoj podeli ISS će omogućiti da se postave organizaciono sindikalne regionalne strukture shodno potrebama i mogućnosti ISS.
Konstituisanjem Republičkog odbora delatnosti metalaca ISS otpočeo je proces zaokruživanja struktura ISS i očekujemo da će uskoro biti konstituisani i drugi odbori delatnosti ISS shodno Statutu.
ISS će i ovaj 1. Maj prigodno obeležiti u Beogradu shodno mogućnostima.