Industrijski sindikat Fabrike bakarnih cevi Majdanpek otpočeo sa štrajkačkim aktivnostima. Socijalni dijalog i pregovori bez rezultata.

ŠTRAJK U FBC MAJDANPEK

16.04.2010.
Pokušaj IS FBC Majdanpek da se data obećanja krajem prošle godine, izrečena od strane generalnog direktora FBC-a Vladimira Eremeva, ostvare do kraja aprila 2010.godine nisu zaživela u preduzeću. Paraleno sa neispunjavanjem obećanja direktor čestita zaposlenima ispunjenje plana proizvodnje u martu 2010.g. konstatujući da su zaposleni uložili maksimalan napor u izvršenju radnih zadataka u vrlo nepovoljnim uslovima.
Štrajkački odbor se obratio i Inspekciji rada i republičkim organima tražeći njihovo direktnije uključenje u nastalom konfliktu. Ohrabruje najava da postiji mogućnost pregovora i pre ponedeljka što je šansa za nalaženje kompromisnog rešenja.