Policija sprovela direktora „Topola Livar“ iz kruga Livnice. Provokacije umesto posla i plata.

Direktor izbačen iz Livnice

14.04.2010.
Štrajkački odbor „Topola Livar“ i „Topola Livar MO“ i gnevni radnici isprovocirani pretnjama i uvredama od strane direktora Livnice zahtevali su da se dotični direktor udalji iz kruga Livnice što se na kraju i desilo. Uz prisustvo policije i predstavnika medija sprečena je eskalacija sukoba pa su pale samo po koja psovka i zviždanje.
Ovom prilikom je zadržano i službeno vozilo u krugu fabrike pa će direktor morati da koristi međugradski prevoz. Nažalost ovo je najkonkretniji pokazatelj o neophodnosti direktnog uključenja predstavnika države i spašavanja Livnice u Topoli.
Industrijski sindikat Srbije će uputiti dopis Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja i zamoliti za njihovo uključenje.