Onemogućeni pokušaji obmanjivanja Ministarstva rada i socijalne politike od isključenih članova Industrijskog sindikata Srbije.

Industrijski sindikat menja ime

12.04.2010.
Ministarstvo rada i socijalne politike je obavezalo „rukovodstvo Industrijskog sindikata“ da moraju izvršiti promenu imena Industrijskog sindikata jer je registrovanje Industrijskog sindikata izvršeno u suprotnosti sa članom 125. Zakona o radu i suprotno potrebama Statuta Industrijskog sindikata Srbije.
To podrazumeva i izmenu kompletne podnete dokumentacije i znaka sindikata koji je ukraden od Industrijskog sindikata Srbije(prilog). Ovo je samo nastavak aktivnosti bivših članova ISS koji su isključeni iz članstva zbog finansijskih zloupotreba i nepoštovanja Statuta Industrijskog sindikata Srbije.