Industrijski sindikat Srbije i Fond Centar za demokratiju sarađuju u oblasti procene rizika na radnom mestu. U planu anketiranje 100 preduzeća.

Svi imamo pravo na bezbedno radno mesto

29.03.2010.
Saradnja Fonda Centar za demokratiju i Industrijskog sindikata Srbije motivisana je interesovanjem za oblast zdravlja i bezbednosti na radnom mestu, preciznije Akta o proceni rizika.
Cilj projekta je da se istraži koliko firmi je do sada uspelo da donese, usvoji Akt o proceni rizika, koji su najčešći problemi i teškoće u njegovom donošenju i sprovođenju i kako se mogu poboljšati uslovi za njegovu uspešniju primenu.
Saradnici na ovom projektu će biti predstavnici Industrijskog sindikata Srbije koji će sprovoditi anketiranje u preduzećima. Dobijeni rezultati će biti korišćeni isključivo za potrebe istraživanja a identitet anketiranih preduzeća će u celini biti zaštićen.