Industrijski sindikat Srbije dobio nove članice. Jačanje sindikata i novi članovi kao prioritet.

NOVI SINDIKATI

24.03.2010.
U izuzetno teškim vremenima, kada zaposleni gube poverenje u sindikalno organizovanje, Industrijski sindikat Srbije (ISS) je nastavio sa jačanjem svojih organizacionih struktura pridobijajući novo članstvo. Novi članovi ISS dolaze iz preduzeća ABS Minel Transformatori Ripanj i „DES“ Beograd.
ABS Minel Transformatori su deo ABS Holdings-a gde ISS već ima svoja povereništva. Nadamo se da ćemo u narednom periodu ostvariti reperezntativnost i kao prioritet sprovesti aktivnosti vezane za potpisivanje Kolektivnog ugovora kod poslodavca.
Preduzeće „DES“ Beograd pripada grupi preduzeća koja zapošljavaju osobe sa invaliditetom a u „DES“ Beograd polovina radnika, od preko 300, su invalidna lica. IS „DES“ Beograd već ima više od 100 članova i vodi aktivnosti koje su okrenute ka Minsitarstvu ekonomije i regionalnog razvoja i Vladi Republike Srbije.
Novi članovi su nova snaga ISS i potvrda da je radnicima potrebno sindikalno organizovanje.