Inspekcija rada vratila na posao predsednika Industrijskog sindikata DMB „Auto kuća“ na posao. Kažnjena obest poslodavca.

Pravda za Novicu

22.03.2010.
Zalaganje Industrijskog sindikata (IS) DMB „Auto kuća“ da se poslovodno rukovodstvo ponaša u skladu sa zakonima Srbije te da se poštuju prava zaposlenih, rezultiralo je otkazom Ugovora o radu Novici Stankoviću, predsedniku IS DMB Auto kuća.
Industrijski sindikat Srbije preko svoje advokatske kancelarije pokrenuo radni spor i informisao Inspekciju rada. Inspektor rada je izvršio kontrolni nadzor po dostavljenoj projavi i na osnovu prikupljenih činjenica izdao rešenje o povratku Novice Stankovića na posao. Poslodavac je u obavezi da Novici nadoknadi zarade i druga primanja za vreme koje je Novica Stanković proveo van preduzeća.
Pravda je zadovoljena a vreme će pokazati da li se poslodavac prizvao pameti i da li će nastaviti praksu nepoštovanja zakona države Srbije.