Nazire se rešenje za Livnicu „Topola-Livar“ . Ministarstvo ekomonije i regionalnog razvoja konkretnim aktivnostima brine o budućnosti Livnice i zaposlenima.

Rešenje na vidiku

15.03.2010.
Štrajkački odbor Livnice „Topola-Livar“ razgovaralo sa državnim sekretarom Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja, Nebojšom Ćirićem. Odbor je izneo trenutnu situaciju u Livnici, zabrinutost radnika za budućnost radnih mesta i zamolilo državnog sekretara Ćirića da Ministarstvo nastavi sa traženjem rešenja za problem LIvnice.
Štrajkački odbor je prezentovao mogući Biznis plan za 2010. godinu ali u situaciji nerešene jasne vlasničke strukture teško je bilo šta sprovesti. Livnica bi mogla uspešno da posluje a izvesni novi poslovi bi doprineli razrešenju trenutne teške situacije.
Moguće rešenje se vidi u preuzmanju Livnice i Ministarstvo preduzima aktivnosti u tom smeru.
Štrajkački odbor je sa optimizmom napustio Ministarstvo ekonomije očekujući razrešenje trenutne situacije.