Štrajkačke aktivnosti radnika Livar Topola izmeštene na puteve. Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja poziva Štrajkački odbor u Beograd.

U BEOGRAD PO REŠENJE

11.03.2010.
Neuvažavanje zahteva zaposlenih da se okonča agonija u Topola Livaru primorala je štrajkače da radikalizuju aktivnosti blokiranjem regionalnog puta Topola – Kragujevac. Okupljene zaposlene u pokušaju blokade puta sprečole su policijske snage i u toku „prijateljskog“ ubeđivanja stigao je poziv iz Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja za sastanak sa Štrajkačkim odborom za 12.mart. Ova informacija je doprinela da se štrajkači vrate u krug preduzeća i sačekaju rezultate razgovora u Beogradu.
Industrijski sindikat Srbije je mišljenja da se nazire rešenje za radnike Topola Livar i da Ministarstvo ekonomije sa konkretnim potezima može to i omogućiti.