Štrajkački odbor „Topola Livar“ i „MO Topola Livar“ razgovarali u Agenciji za privatizaciju. Većinski vlasnik i direktor napustili posed.

MOGUĆA RADIKALIZACIJA

Shodno dogovoru Štrajkačkog odbora „Topola Livar“ i „MO Topola Livar“ sa predstavnicima Industrijskog sindikata Srbije (ISS) obavljen je sastanak u Agenciji za privatizaciju sa direktorom Sektora za kontrolu izvršenja ugovora, Angelinom Jevtić. Pored pregovaračkog tima Štrajkačkog odbora sastanku su prisutvovali podpredsednik ISS Negoslav Jovanović, podpredsednik SSMS Ljubodrag Cvrkotić i predsednik opštine Topola Dragan Jovančević. Sastanak je rezultirao zakazivanjem sastanka u Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja sa državnim sekretarom Nebojšom Ćirićem i njegovim saradnicima. Sastanak je zakazan za 09.02.2010.godine i očekuje se da će Ministarstvo uvažiti novonastalu situaciju i povući potez raskida Kupoprodajnog ugovora sa Livarom kao većinskim vlasnikom Livnice Topola. Zakazan sastanak jasno pokazuje da Ministarstvo ekonomije uvažava probleme sa kojima se radnici Topole susreću i da socijalni dijalog mora biti osnov rešavanja problema.
Štrajkački odbor najavljuje moguću radikalizaciju štrajka što podrazumeva blokadu važnih regionalnih puteva.