Predsednik Srbije Boris Tadić, premijer Mirko Cvetković, ministar Mlađan Dinkić i drugi razgovarali sa nemačkim poslovnim udruženjem „Odbor za istok“.Nemački kapital dolazi u Srbiju.

Povećana Nemačka ulaganja u Srbiju

26.01.2010.
Predsednik Nemačkog poslovnog udruženja“Odbor za istok“ Klaus Mangold i predstavnici udruženja obavili su razgovore sa najvišim političkim predstavnicima Srbije naglasivši ozbiljnu zainteresovanost članova udruženja za investiranje u Srbiju.
Sastanak je rezultirao najavama daljeg unapređenja saradnje privrednika Nemačke i Srbije posebno u delu energetike i telekomunikacija, poljoprivrede, industrije i bankarskog sektora.
Ovo je najznačajnija privredna delegacija koja boravi u Srbiji sa predstavnicima „Dojče Telekom“, „Folkswagen“, „Siemens“ „RWE“ „BASF““SAP“ „Er Berlina“ „OBI „ i drugi, ukupno njih osamnaest.
Intencija nemačkog kapitala je veće prisustvo na na srpskom tzržištu i investiranje u Srbiju koju Klaus Mangold smatra izuzetno atraktivnom.