Svi pokušaji Ministarstva ekonomije, Agencije za privatizaciju i Industrijskog sindikata Fabrika Vagona Kraljevo (FVK) su ostali bez rezultata. Raskinut kupoprodajni ugovor. Neizvesna budućnost fabrike.

Konačno raskid

15.01.2010.
Uslovi koji su ispostavljeni ukrajinskoj firmi „AZOV IMPEKS“ od strane Ministarstva ekonomije i Štrajkačkog odbora Industrijskog sindikata FVK nisu ispunjeni što je rezultiralo da se kupoprodajni ugovor FVK sa „AZOV IMPEKS“ raskine.
Ovo je kraj još jedne neuspele privatizacije u Srbiji i početak kosolidacije poslovanja FVK gde će se država preko Akcijskog fonda i zastupnika kapitala pojaviti kao većinski vlasnik.
Industrijski sindikat Srbije je na svim nivoima organizovanja pokušao da se ugovor održi ali je obespravljenost radnika i bahat odnos predstavnika AZOV IMPEKS-a odredio da se ugovor raskine.
Za FVK je od životnog značaja da otpočne finansiranje i proizvodnja vagona za Železnice Srbije i da se drugi mogući poslovi vezani za FVK u celosti ostvare.