ZAVRSEN RAD VI KONGRESA UGS "NEZAVISNOST"

IZABRANO NOVO RUKOVODSTVO

Beograd, 25.11.2006.
U beogradskom "Sava centru", 25. novembra 2006. godine, delegati VI Kongresa UGS "Nezavisnost", usvojili su programsku deklaraciju sindikata u narednom periodu i izabrali novo rukovodstvo.Za predsednika UGS "Nezavisnost" ponovo je izabran Branislav Canak, za potpredsednike: Nebojsa Savic, Gordana Aleksic i dr Zoran Stoiljkovic, izabran je Glavni odbor, Statutarni odbor i Nadzorni odbor.Glavni odbor UGS "Nezavisnost" je postavio Slavoljuba Lukovica za sekretara UGS "Nezavisnost".

Programska deklaracija UGS "Nezavisnost", koju je usvojilo 278 delegata VI Kongresa, trasirala je najvaznija pitanja koje stoje pred ovim sindikatom u narednom periodu. Po recima dr Zorana Stoiljkovica, osnovni problemi se ogledaju u tome sto smo jos uvek drustvo visokog siromastva, drustvo sa velikim brojem nezaposlenih, drustvo koje karakterise depopulizacija, pad stanovnistva i izrazita politicka nestabilnost. Po njemu dodatne probleme nam donosi negativno stanje u privredi, odnosno u infrastukturi, koja je bremenita problemima.Mi kao drustvo jos uvek vise trosimo, nego sto proizvodimo, imamo odliv kadrova, obrazovanje nije u skladu sa potrebama i interesima privrede, kaze on. Izlaz iz ove situacije, sa aspekta programskih akcija UGS "Nezavisnost", vidi u resavanju pet osnovnih zadataka: restruktuiranje organizacije od clanstva iz velikih sistema, ka clanstvu u srednjim i malim preduzecima, racionalno i samoodrzivo funkcionisanje granskih sindikata, koncept optimalne decentralizacije, sposoban servis i strucni pogon, spoljni i unutrasnji psolovi u sferi medija i odnosa sa politickim strukturama.

Tajnim glasanjem za predsednika UGS "Nezavisnost" ponovo je izabran Branislav Canak, a za potpredsednike Nebojsa Savic, Gordana Aleksic i dr Zoran Stoiljkovic.

Za clanove Glavnog odbora izabrani su: Dragan Matic, Nebojsa Savic, Aleksandar Todic, Gordana Aleksic, Mileta Guajanicic, Negoslav Jovanovic, Slavko Vlaisavljevic, Miloica Zivkovic, Branislav Bozic, Petar Nizic, Jacim Milunovic, Snezana Novakovic, Hadzi Zdravko M. Kovac, Miladin Vasiljevic, Jasminka Maric, Ranko Hrnjaz, Tomislav Zivanovic, Dragisa Djomlija, dr Zoran Stoiljkovic, Zoran Pantelic, Stojanco Bozinovski, Dragan Vasic, Borivoje Despotovic, Milan Simic, Ruzica Radulovic, Violeta Gojkovic, Ljubisa Milivojevic, Ilic Zoran, Radislav Sakic, Milorad Gajic, Ranko Drljevic, Dragan Spahic, Dragoljub Petrovic, Aleksandar Titovic, Dragan Pantic, Snezana Makovic, Radojko Maksic, Zarko Skrbic, Ljubisa Djordjevic, Branislav Canak, Dragan Milovanovic - Pilac, Slavoljub Lukovic, Slavoljub Andjelic, Zoran Djuricic, Zivorad Pantic, Nebojsa Aleksic, Svetislav Beljinac, Stanislav Karasi, Dobrila Ilicic i Aleksandra Vitorovic.

Za predsednika Statutarnog odbora izabran je Miroljub Stankovic, a za predsednika Nadzornog odbora Zorica Kovacevic.