Potpisan Anex kolektivnog ugovora u Fabrici kablova Zaječar. Pregovorima do novog kolektivnog ugovora kod poslodavca.

Produženje kolektivnog ugovora

21.12.2009.

Predstavnici Industrijskog sindikata TF KABLE Fabrika kablova Zaječar potpisali su sa predsednikom Skupštine Fabrike kablova Zaječar Anex kolektivnog ugovora koji omogućava da se sadašnji kolektivni ugovor i njegovo važenje produži do 30.06.2010. godine. Ovaj period će biti iskorišćen da se kroz kolektivno pregovaranje dođe do novog teksta kolektivnog ugovora koji bi bio prihvatljiv poslovodstvu i sindikatima.
Potpisani Anex govori o ozbiljnosti poslodavca koji nije želeo da izuzetno tešku ekonomsku situaciju zloupotrebi a zaposleni izgube stečena prava. Važno je da je poslodavac prihvatio zahtev sindikata vezano za isplatu regresa za 2009. godinu i on iznosi 10.000 dinara neto. pOstoji mogućnost da ova cifra bude i veća što zavisi od razgovora sa većinskim vlasnikom kapitala.
Industrijski sindikat Srbije je spreman da sa svim svojim kapacitetima i znanjem pomogne i ohrabri pregovarače da što pre dođe do potpisivanja novog kolektivnog ugovora.