Ministar Ljajić prekinuo agoniju Odbora za utvrđivanje reprezentativnosti Socijalno ekonomskog saveta. Prekinute zloupotrebe.

RASPUŠTENI – RASPUŠTENI

17.11.2009.
U trenutku kada je na adresu Ministarstva rada i socijalne politike i ministra Ljajića pristiglo nekoliko tužbi sa elementima za krivično gonjenje, ministar Rasim Ljajić se obratio dopisom Odboru za utvrđivanje reprezentativnosti SES-a. U osnovi ovaj dopis pojašnjava neželjeno i nezakonito ponašanje Odbora i stav da će poslovi Odbora biti prebačeni i stavljeni u nadležnost Ministarstva. Podsećamo da su Unija poslodavac Srbije i UGS „Nezavisnost“ isprozivani po pitanju njihove reprezentativnosti, smišljeno i organizovano su, zloupotrebljavajući Poslovnik, onemogućili da Odbor ispunjava svoje zadatke. Za očekivati je da će Minstarstvo ubrzano razmotriti zahteve za preispitivanje reprezentativnosti UPS-a i UGS „Nezavisnsot“ i desetine drugih slučajeva koji su čekali da ih Odbor procesuira. Dosadašnje zloupotrebe i loši rezultati pojedinih članica Socijalno ekonomskog saveta ukazuju da mora doći do određenih promena u zakonodavnom okviru vezanim za SES, bazirane na lošim iskustvima i zloupotrebama iskazanim u prethodnom periodu.