Reprezentativnost Industrijskog sindikata Goša Fabrika Šinskih vozila Smederevska Palanka (IS Goša Fabrika šinskih vozila) kao rezultat poverenja zaposlenih. Kolektivni ugovor kao izazov.

REPREZENTATIVNOST PA KOLEKTIVNI UGOVOR

15.10.2009.
Rešenje o reprezentativnosti IS Goša Fabrika Šinskih vozila predstavlja rezultat zajedničkih napora i rada svih struktura Industrijskog sindikata Srbije (ISS). Porodica reprezentativnih sindikata ISS-a je uvećana a dobijena reprezentativnost predstavlja obavezu kako prema članovima sindikata tako i zaposlenima. Značajno je istaći da je ovaj rezultat postignut u preduzeću koje je privatizovano 2007.godine i koje trenutno zapošljava oko 700 radnika.
Svoju stručnost i snagu ISS će iskazati u najavljenim aktivnostima u procesu kolektivnog pregovaranja i verujemo da će zaposleni imati bolju poziciju i zarade kada se proces pregovaranja završi.