Industrijski sindikat DAD Draxlmaieru Automotive Doo Zrenjanin u nedelji borbe protiv nesigurnog rada potpisao prvi Kolektivni ugovor kod poslodavca

UGOVOR SOCIJALNOG PARTNERSTVA I POVERENJA

02.10.09.
Nakon dugotrajnih i složenih pregovora dva pregovaračka tima poslovodstva DAD Draxlmaiera Automotive Doo Zrenjanin i Industrijskog Sindikata DAD Draxlmaier Automotive Doo Zrenjanin,u duhu uzajamnog uvažavanja i poštovanja oba pregovaračka tima a u cilju jačanja socijalnog dijaloga ,potpisan je prvi Kolektivni ugovor kod poslodavca DAD Draxlmaier Automotive Doo Zrenjanin. Ovim Kolektivnim ugovorom uređuju se prava,obaveze i odgovornosti iz radnog odnosa zaposlenih u skladu sa odredbama Zakona o radu RS i Opšteg kolektivnog ugovora i uređuju se međusobni odnosi učesnika kolektivnog pregovaranja.Siguran sam da će ovaj skromni početak u budućnosti biti veliki iskorak i za zaposlene i za poslodavca i stvoriti realnu osnovu za nastavak uspešnog poslovanja kompanije kao i nastavak pregovora za jačanje socijalnog dijaloga i izgradnju međusobnog poverenja i tolerancije.Stupanjem na snagu ovog Kolektivnog ugovora prestaju da važe sva opšta akta kod poslodavca koja uređuju pitanje prava ,obaveza i odgovornosti zaposlenih i poslodavca kao i bezbednosti i zdravlja na radu zaposlenih.
Potpisivanjem ovog Kolektivnog ugovora kod poslodavca zaposleni su dobili više dana godišnjeg odmora(23-24),povećan je iznos regresa kao i naknada za Božić.Takođe u sklopu ovog Kolektivnog ugovora sadržan je Kolektivni ugovor o Bezbednosti i zdravlju na radu.