U.S. STEEL SERBIA, D.O.O. UTVRDIO REPREZENTATIVNE SINDIKATE

PREGOVORI MOGU DA POČNU

U MATICI, SAMOSTALNI SINDIKAT IMA 2783 ČLANA, SINDIKAT "NEZAVISNOST" IMA 1392 ČLANA, A ASNS USS IMA 1170 ČLANOVA UTVRĐENA REPREZENTATIVNOST I U SESTRAMA KOMPANIJE UTVRĐIVANJE REPREZENTATIVNOSTI JE PRVI KORAK U PREGOVORIMA ZA NOV KOLEKTIVNI UGOVOR

Na osnovu članova 219, 223 i 228 Zakona o radu Republike Srbije i Zapisnika o radu Komisije (predstavnici Poslodavca,Samostalnog sindikata, sindikata Nezavisnost i ASNS USS) za ocenu ispunjenosti uslova za utvrđivanje reprezentativnosti sindikata koji deluju kod Poslodavca, dana 9. juna 2006. godine, Douglas Matthews, generalni direktor i Miles Stipanovich, izvr??ni direktor u kompaniji U. S. Steel Serbia, d.o.o. doneli su re??enje kojim se utvrđuje REPREZENTATIVNOST kod Poslodavca U. S. Steel Serbia, d.o.o. i to:
- Samostalni sindikat U. S. Steel Serbia, d.o.o.
- Sindikat "Nezavisnost" U. S. Steel Serbia, d.o.o.
- ASNS USS

Takođe, utvrđena je reprezentativnost i u sestrama kompanije U. S. Steel Serbia, d.o.o..
U USSB Stara ?elezara, d.o.o. reprezentativni su: Samostalni sindikat i sindikat "Nezavisnost".
U USSB SPIN d.o.o. reprezentativni su: Samostalni sindikat i ASNS USS.
U USSB Kučevo, d,o,o. reprezentativan je sindikat "USSB - Kučevo" .
U USSB Industrijska zona, d.o.o. reprezentativan je Samostalni sindikat U. S. Steel Serbia, d.o.o..
Reprezentativni sindikati u matici kompanije U. S. Steel Serbia, d.o.o.. (od ukupno 6.657 zaposlenih radnika) imaju:
SAMOSTALNI SINDIKAT ................................ 2.783 člana
SINDIKAT "NEZAVISNOST" .............................. 1.392 člana
ASNS USS .................................................................. 1.170 člana