Šumadijsko Pomoravski region Industrijskog sindikata Srbije (ISS) opterećen štrajkovima i neuspešnim privatizacijama.Odgovoriti zahtevu članstva osnovni cilj.

REŠAVANJE PROBLEMA BEZ POPULIZMA

Jagodina 25.09.2009.
Svakodnevni problemi sa kojima se susreću sindikati, članice ISS-a na Šumadijsko Pomoravskom regionu zahtevaju intenzivan rad i prisustvo svih struktura sindikata. Učesnici Koordinacije su upoznati sa radom, rezultatima i problemima ISS-a.
Događaji prouzrokovani održavanjem I i II Vanredne sednice Predsededništva ISS moraju se rešavati kroz organe sindikata i poštovanje Statuta. Nalazi Nadzornog odbora se moraju u potpunosti ispoštovati a sednica Predsedništva i Glavnog odbora ISS moraju dati odgovore na organizacione i finansijske izazove, zaključci su Koordinacije.
Izuzetno je važno da rad Industrijskog sindikata Srbije shodno Statutu bude javan i transparetan i da ne postoje povlašćena lica koja raspolažu informaicjama a to ne prosleđuju onima koji su ih birali.