Industrijski sindikat Jagodinske pivare u Štrajkačkom odboru sa drugim sindikalnim kolegama. Štrajkački zahtevi za opstanak fabrike.

JAGODINSKI BRKA U ŠTRAJKU

Višemesečni pokušaj radnika i reprezentativnih sindikata Jagodinske pivare da se teška poslovna i upravljačka situacija prevaziđe nisu uspeli. Podsećamo većina članova Upravnog odbora predstavnici Fonda za razvoj su podneli ostavke a novi predstavnici Fonda nisu imenovani. Višegodišnje neuplaćivanje obaveza prema penzionom i socijalnom fondu kao i nagomilani dugovi prema isporučiocima gasa onemogućuju da zaposleni ostvare svoje osnovno i ustavno pravo a to je pravo na rad. Iz ovih razloga Štrajkački odbor koga sačinjavaju predstavnici tri reprezentativna sindikata doneli su odluku o stupanju u štrajk koji će otpočeti 22.09.2009.g.
Industrijski sindikat Srbije daje punu podršku zaposlenima i Štrajkačkom odboru i zahteva od nadležnih institucija da se otklone razlozi navedeni u štrajkačkim zahtevima.