Stvoreni uslovi za uspešno kolektivno pregovaranje i potpisivanje Kolektivnog ugovora u Koncernu FVK Kraljevo.

UGOVOR O RADU PA KOLEKTIVNI UGOVOR

Potpisivanjem Ugovora o radu između Koncerna FVK i Milomira Ćirkovića, predsednika Indsutrijskog sindikata FVK Kraljevo stvaraju se uslovi da se okončaju pregovori i dobije Kolektivni ugovor primeren poslovnoj situaciji FVK-a i potrebama radnika. Posao predsednika sindikata kolega Ćirković će moći da obavlja profesionalno i na taj način potvrđeno je socijalno partnerstvo između Industrijskog sindikata FVK i Koncerna FVK Kraljevo. Odgovornost prema poslovanju preduzeća i njegovoj poslovnoj budućnosti kao i puno poštovanje zakonodavstva Srbije od strane FVK-a omogućili su da se ide ka Kolektivnom ugovoru.
Verujemo da je sada situacija mnogo jasnija, da se vratilo poverenje između poslovodstva i sindikata i da svaki sledeći potez, ma ko ga povukao, mora u svojoj osnovi imati međusobno uvažavanje i dobrobit FVK.