Još jedna značajna pobeda Industrijskog sindikata Srbije i Industrijskog sindikata Holding Kablovi a.d. Jagodina.

PRIVATIZACIJA KAO IMPERATIV

Najbolja potvrda uspešnosti jedne ideje i rada jednog sindikata na nivou preduzeća predstavlja utvrđena reprezentativnost tog sindikata. Takav jedan dokaz uspešnog rada naših kolega iz Industrijskog sindikata Holding Kablovi a.d. Jagodina dobio je svoju potvrdu u dokazanoj reprezentativnosti. I pored sprovedenog socijalnog programa gde je 512 radnika po raznim osnovama napustilo fabriku, od kojih je značajan broj bio u Industrijskom sindikatu, uspelo se u stvaranju više od 15% radnika članova Industrijskog sindikata Holding Kablovi a.d. Jagodina.
Na ovaj način Industrijski sidnikat se još bolje pozicionirao kako bi u izuzetno teškim vremenima tranzicije i privatizacije adekvatno zaštitio prava radnika i učestvovao u kolektivnom pregovaranju. Ovim se uvećao broj reprezentazivnih sindikata na nivou preduzeća, članica Industrijskog sindikata Srbije.