U Boru obeležen dan rudara Srbije i rudara RTB-a Bor. Novi podsticaji za razvoj RTB dolaze od države.

SREĆNO

Rudari Bora, Majdanpeka, poslovodno rukovodstvo, predstavnici sindikata i mnogobrojni gosti su 6.08.2009.god. u Boru mogli da vide i lepšu stranu teškog i opasnog rudarskog posla. Najnovija događanja u RTB Bor govore da se stvorila nova šansa za poslovni sistem, a samim tim i za radnike i rudare RTB Bor. Zaokret u odnosu države prema RTB Bor razultirao je značajnim ulaganjima i investiranju u kapacitete, nove tehnologije te direktan podsticaj za očuvanje standarda zaposlenih u RTB Bor. Srpsko rudarstvo sa strepnjom gleda na budućnost, a svetska kriza doprinosi da se preduzimaju sve mere koje će sačuvati kapacitete srpskog rudarstva i dragocena radna mesta. Industrijski sindikat Srbije i Industrijski sindikat RTB Bor daju pun doprinos da zarade rudara budu primerene poslu koji obavljaju insistirajući na bezbednim i zdravim uslovima rada u okvirima posla i zakonske regulative. Od Bora se rastajemojedinim mogućim pozdravom primereno rudarskom poslu i tradiciji, a to je „SREĆNO“.