U toku je letnja škola za mlade sindikalke i sindikalce uz podršku Fondacije Friedrich Ebert a sa ciljem jačanja kapaciteta sekcija mladih i njihovog umrežavanja.

SINDIKALNA INFO MREŽA

U organizaciji Fondacije Friedrich Ebert u period od 29. jula do 2.avgusta u etno selu Latkovac kod Aleksandrovca održava se letnja škola za mlade sindikalke i sindikalce kao prva faza u realizaciji projekta “Sindikalna info mreža“ koja ima za cilj da obezbedi podršku mladim predstavnicima sindikalnih organizacija u izgradnji info mreže između sindikalnih sekcija mladih u Srbiji.
Letnju školu pohađa šesnaest učesnika od toga osam aktivista Sekcije mladih Industrijskog sindikata Srbije.
Teme koje se obrađuju na seminaru su: informacija i komunikacija, razvoj strategije umrežavanja, timski rad, projekat, koraci u planiranju projekta. Škola će biti prilika za dogovor o budućem radu sindikalnih sekcija mladih.
Mladi aktivisti Sekcije mladih Industrijskog sindikata Srbije iskoristiće stečena znanja za unapređenje i jačanje strukture Sekcije mladih i Industrijskog sindikata Srbije.