Neprincipijelnost Livar Grupe ad Topola i nepoštovanje dogovorenih preuzetih obaveza dovelo do štrajka.

ŠTRAJK U „LIVAR“ TOPOLA

Ne poštujući dogovor o isplati zaostalih zarada i ustupke koje su sindikati u Livar Topoli napravili po pitanju isplate zarada uzrokovali su da sindikati organizuju i najave poslovodstvu štrajk koji će početi 29.06.2009.godine u 06.00 časova. Od poslovodstva se zahteva da do 26.06.2009.godine isplati zaostale zarade za mart, april i maj zaključno sa 25.junom kao i zarade iz decembra 2008.godine i januara 2009.godine u visini jedne desetine obračunatih zarada sa pripadajućim delom regresa kao i razlike u zaradama za jul, avgust i septembar 2008.godine.Pregovarački tim je spreman da odmah otpočne pregovore sa poslovodstvom i ispunjenjem štrajkačkih zahteva predupredi početak štrajka.
Industrijskisindikat Srbije (ISS) daje punu podršku sindikatima i zaposlenima koji će učestvovati u štrajku verujući da poslovodstvo shvata da je nemoguće raditi a da za to ne dobijate ni dinara nadoknade. ISS će kontaktirati nadležne državne institucije i zatražiti njihovo direktno uključenje u nastali problem u Livar Grupi ad Topola.