Pokušaj radnika i sindikata Bratstva Subotice da iznađu rešenje za svoje urušeno preduzeće rezultiralo štrajkom glađu.

SAMOŽRTVOVANJEM DO PRAVDE

Neisplaćene zarade i besperspektivnost poslovanja „Bratsva“ Subotica naterala je 32 radnika Bratstva da krenu u štrajk glađu nebili tim činom samožrtvovanja naterali nadležne institucije da iznađu rešenje za pokretanje proizvodnje i isplatu zaostalih zarada. U čitav projekat spašavanja Bratstva pored sindikata, lokalne samouprave, poverilaca uključili su se i državni organi. Mogućnost uposlenja kapaciteta Bratstva na poslovima Železnice Srbije i zainteresovanost Vlade Republike Srbije da potraživanja ustanova i preduzeća koja pokriva država Srbija privremeno stornira nisu doveli do rešenja. Očekivanja da će Bratsvo dobiti novog većinskog vlasnika nisu ostvarena i ta situacija je prouzrokovala ovaj radiklani čin radnika. Ukoliko se ovo ne reši po hitnom postupku zdravlje radnika će biti direktno ugroženo. Ovaj očajnički pokušaj radnika Bratstva da se stvori ambijent rada i opstanka govori ne samo o Bratsvu već i državi Srbiji u kojoj je više radnika bez posla, na ulici i prugama a sve manje u proizvodnim halama.
Industrijski sindikat Srbije zahteva hitno uključenje svih onih koji mogu da pomognu i oni koji su direktno ili indirektno odgovorni za situaicji u Bratsvu Subotica.