Evropska fedracija metalaca (EMF) primila u svoje članstvo Industrijski sidnikat Srbije (ISS). Članstvo u EMF kao potvrda dobrog rada ISS.

EVROPSKA METALSKA FEDERACIJA I INDUSTRIJSKI SINDIKAT ZAJEDNO

Stigla je radosna vest iz Evropske federacije metalaca da je na sednici Izvršnog odbora EMF-a doneta odluka da se u člantsvo EMF-a primi Industrijski sindikat Srbije.
Prošlo je samo nekoliko dana od kada je ISS primljen u Svetsku federaciju metalaca (IMF) a dobar sindikalni rad i demokratičnost u radu ISS potvrdile su i članice Evropske federacije metalaca. ISS nije mogao da dođe u poziciju prijema bez podrške kako Evropske tako i Svetske federacije metalac tako i njihovih pojedinačnih članova.
„Postojeći nivo saradnje sa EMF će biti podignut na još viši nivo a naše obaveze kao nove članice će biti još veće“, istakao je predsednik ISS Dragan Matić.
Članstvo ISS je ovu informaciju primilo sa radošću nadajući se da će naš budući rad potvrditi da smo oduvek pripadali EMF-u i da će ISS dosledno spovoditi akcioni program EMF koji je dogovoren.